- Advertisement -spot_img

TAG

kosove

Që nga shtatori e gjer tani, Ja sa jetë kanë humbur në Kosovë nga Covid-19

Që nga një janari e deri më 6 shtator të këtij viti, në Kosovë janë shënuar 1,353 persona të vdekur si pasojë e komplikimeve...

Shifra të larta në Kosove/ 30 humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Kosova vijon të regjistrojë shifra të larta viktimash e të infektuarish nga koronavirusi. NJOFTIMI: Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër...

Kosovë – pacientit i hiqen më shumë se 20 gurë në veshka

Në Klinikën e Urologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, mjekët bashkë me ekipin e anesteziologëve, kryen një ndërhyrje kirurgjike te një pacient, të...

Ja cilat janë emrat e 9 diplomatëve të propozuar për ambasadorë (Lista)

Kosova që nga 30 gushti ka mbetur pa ambasadorë në 12 shtete, kjo pasi ata që u shkarkuan në majin e këtij viti nga...

Mbërrin në Kosovë grupi i tretë i refugjatëve afganë

Grupi i tretë i qytetarëve afganë, arriti në Kosovë më 31 gusht. Aeroplani i forcave amerikane, i nisur nga Gjermania, aterroi në Aeroportin “Adem...

Raportohen 1139 pacientë me Covid-19 të shtruar në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar (SHSKUK) tha më 29 gusht se në spitalet dhe klinikat ku trajtohen pacientët me koronavirus janë të shtrirë 1.237...

Humb betejën me sëmundjen e rëndë ish-kreu i Kuvendit

Ish-kryetari i parlamentit të Kosovës Kolë Berisha ka ndërruar jetë ditën e sotme pasi prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e...

U dhunua nga policia, shqiptari kërkon shpërblim mbi 3000 euro pas 11 vitesh

Në Kosovë, shtetasi Gjelal Dobroshi po kërkon përmes gjykatave 3 mijë e 100 euro nga Ministria e Punëve të Brendshme, si kompensim për dhunën...

COVID19 në Kosovë/ 18 humbje jete dhe 2295 raste të reja

Situatë e jashtëzakonshme: 18 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe  18 viktima nga...

Trafikuan dy të miturat shqiptare, arrestohen dy persona

Prokuroria Themelore në Gjilan në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, pas aplikimit të masave të fshehta të hetimit dhe vëzhgimit, sot ka ndaluar dy...

Latest news

- Advertisement -spot_img