- Advertisement -spot_img

TAG

kufi

Greqia shtyn masat për shqiptarët deri më 21 qershor

Greqia ka shtyrë masat deri më datë 21 qershor për kufirin me Shqipërinë. Kuotat në Kakavijë bëhen 1500 kalime në ditë, ndërsa më herët ishin...

Policia arreston 45-vjeçarin me pasaportë false në kufi. I dënuar për vrasje

Një 45-vjeçar me iniciale B.Ç. është arrestuar nga policia në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës pasi ka paraqitur një pasaportë në emër të...

Çantën plot me euro, kapet shoferi i kamionit në kufi, ja për çfarë akuzohet

Është goditur një rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi, sekuestrohen 41.045 euro. Procedohet penalisht poseduesi i shumës monetare. Shërbimet e Policisë Kufitare në...

Transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika në Britani, kapen tre kontrabandistë

Me anije peshkimi transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika Tre kontrabandistë ranë në prangat e policisë në Britaninë e Madhe, pasi u kapën duke transportuar...

Varianti indian i koronavirusit mbërrin në kufi me Shqipërinë

Zbulohet rasti i parë i mutacionit indian të koronavirusit. Bëhet fjalë për një rast të identifkuar në Maqedoninë e Veriut, një shtet kufitar me...

Vendimi i ri i BE-së/ Ja me sa para mund të kaloni kufirin duke nisur nga 3 qershori

Bashkimi Europian ka miratuar një vlerë të unifikuar për të 27 vendet e saj, mbi sasinë e parave që një udhëtar mund të ketë...

Shqiptari kapet në aeroport pak para se të realizonte ëndrrën britanike

Drejtoria Kufitare dhe e Emigracionit në Portugali (SEF) ka ndaluar një shqiptar dhe një shtetase të huaj me 27 maj në Aeroportin e Lisbonës...

Arrestohet 40-vjeçari me 30 kg marijuanë në kufi

  Një 40-vjeçar nga Kosova është arrestuar në Pikën Kufitare të Vërmicës pasi u kap me 30 kg marijuanë. F.K, vinte nga Shqipëria drejt Kosovës dhe...

Greqia zgjat masat kufizuese në kufirin me Shqipërinë deri më 31 maj

Ambasada greke në Tiranë njoftoi se masat kufizuese për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë në drejtim të Greqisë do të mbeten të pandryshuara deri më...

Tentuan të kalojnë kufirin me test fals të Covid-19, në pranga 2 italianë e 1 shqiptar

Një 35-vjeçar nga Fieri ka rënë në pranga, ndërsa dy italianë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalojnë kufirin me test të Covid-19 të...

Latest news

- Advertisement -spot_img