- Advertisement -spot_img

TAG

kufij

Pse ndryshimet e kufijve janë Kutia e Pandorës ballkanike

ALEXANDROS P. MALLIAS Zhvillimet e vështira, por të parashikueshme dhe arritjet territoriale që janë duke u përpjekur me hapa të qëndrueshëm me kërcënimin e luftës,...

Kufijtë e Ballkanit, Vjosa Osmani debaton me Vuçiç, presidenti serb largohet nga takimi

Tensione në samitin e Bdro-Brijunit. Shkak është bërë miratimi i deklaratës së përbashkët ku palët shpreheshin për mos ndryshimin e kufijve të Ballkanit. Atmosfera në...

Europa drejt hapjes totale për turistët

Ritmi i fushatës së vaksinimit të Evropës është rritur dhe në shumë vende normat e infeksionit kanë rënë. Bllokimet gradualisht po lehtësohen përpara verës...

“Bombë” në Ballkan. Plani për Shqipërinë e Madhe “alarmon” mediat greke

  Mediat greke i kanë kushtuar një artikull dokumentit të publikuar nga Brukseli që flet për kufij të rinj në Ballkan, pak muaj para marrjes...

Latest news

- Advertisement -spot_img