- Advertisement -spot_img

TAG

Kufizime

Listës i shtohet një tjetër vend, Zvicra heq kufizimet për shqiptarët

Listës së shteteve ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa kufizime i është shtuar edhe Zvicra. Lajmi është bërë me dije nga Aeroporti i Rinasit...

Rikthim në normalitet, Belgjika heq të gjitha kufizimet për shqiptarët

Listës së vendeve që ka hequr kufizimet për udhëtarët shqiptarë i është bashkuar edhe Belgjika. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska për të kaluar drejt Belgjikës....

Gjermania heq kufizimet për Shqipërinë, nuk pranohet vaksina kineze

Që prej ditës së sotme, Gjermania ka vendosur të heqë kufizimet e hyrjes së udhëtarëve shqiptarë, por kalimi bëhet vetëm duke plotësuar një prej...

Gjermania heq kufizimet për shqiptarët

Gjermania hoqi kufizimet për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetasit nga këto vende mund të hyjnë në Gjermani edhe si turistë Duke filluar nga...

Shqipëria pa asnjë kufizim, Ministria sqaron protokollin për udhëtarët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë dhe të huaj që nuk ka asnjë kufizim në hyrje, nuk kërkohet...

Greqia bën hapjen e madhe, nga sot nuk ka më kufizime lëvizjesh/ Çfarë do të ndodh me Shqipërinë

  Greqia ka hyrë sot në ditën e hapjes së madhe, ky qytetarët mund të lëvizin lirisht nga një vend në një tjetër, pa qenë...

Më 24 maj pritet një vendim shumë i rëndësishëm për shqiptarët mbi heqjen e kufizimeve nga Greqia

Nga burimet raportohet për heqjen e kufizimeve nga Greqia duke thënë se në datën 24 ose 31 maj pritet të hapet kufiri me të...

Serbia mbyllet për shkak të Covid-19

Nga mbrëmja e 16 marsit deri ditën e hënë më 22 mars, në Serbi do të jenë të hapura vetëm dyqanet ushqimore, farmacitë dhe...

Kufiri mes Greqisë dhe Shqipërisë do të vazhdojë të jetë i mbyllur/ Nuk do të lejohet asnjë lëvizje qoftë tokësore apo detare

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë publikoi kufizimet që do jenë në fuqi deri më 21 Janar në kuadrin e masave për parandalimin...

Latest news

- Advertisement -spot_img