- Advertisement -spot_img

TAG

kuriozitete

Historia magjepsëse e këtij qyteti gjerman që është bërë tërësisht me diamante

Në pamje të parë, Nördlingen duket si një qytet i zakonshëm në Gjermani, me shtëpi karakteristike prej druri, rrugica me kalldrëm dhe këmbanën e kishës së...

Njerëzit tregojnë gjerat e çuditshme që mbartin në pamjen e tyre

Qeniet njerëzore janë mjaft të çuditshme. Këto 10 persona kanë treguar 'çuditë' që mund të bëjë apo ketë trupi i tyre dhe nuk duhet...

Dyshimet marrin fund, ja arsyeja pse veza konsumohet në mëngjes

Vezët konsiderohen si baza e çdo mëngjesi  anë e mbanë botës, por një herë e një kohë nuk ka qenë kështu. Në fakt, mëngjesi nuk...

Na tregoni ngjyrën e preferuar dhe mësoni gjëra interesante për personalitetin tuaj

Ngjyrat që zgjidhni çdo ditë mund të nënkuptojë shumë informacione për ju. Për shembull, nëse ju pëlqen të vishni rroba të kuqe, ju jeni...

Një dyqan “Prada” në mes të askundit, gjërat më të çuditshme që janë gjetur në shkretëtirë

Shkretëtirat zënë një të tretën e sipërfaqes së tokës në botë. Ata janë plot me surpriza: anije të mëdha, thesare, madje edhe qytete të...

Faktet më shqetësuese që do të dëshironit të mos ishin të vërteta

Shpesh herë mund të dëgjoni histori apo fakte për të cilat pendoheni që i keni dëgjuar.Mjafton të mendoni pak më tepër dhe do të...

Ja gjendjet shëndetësore që shkaktojnë dhimbje në stomak menjëherë pas ngrënies

Gjëja e fundit që do donit pasi keni shijuar një vakt të shijshëm është dhimbja e barkut, por që është e pashmangshme. Një nga...

11 arsye pse pranvera na bën më të lumtur

Ka shume njerëz që në pranaverë ndihen më të gjallëruar, arsyet pse, jua themi ne: Dielli – Muajt e dimrit të pakët me diell,...

Dështoi 193 herë në provimin e patentës, kush është 50-vjeçari që nuk po i ecën në rrugën për shofer

Njeriu, i cili padyshim që vërtet dëshiron patentë shofer, deri më tani ka shpenzuar më shumë se 1,300 euro deri më tani. Por ai...

Test: 3 pyetje të cilave duhet t’u përgjigjeni me ‘Po’, nëse mendoni se jeni lider

1 – A përpiqeni të kuptoni perspektivën e njerëzve të tjerë? Tani që komunikojmë kryesisht përmes ekraneve dhe pajisjeve, pa ndërveprim personal, është shumë e...

Latest news

- Advertisement -spot_img