- Advertisement -spot_img

TAG

lufte

Kosovari rrëfen tmerrin me serbët gjatë luftës: Trutë ja mblodha në bluzë

47 burra, pothuaj të gjithë burrat e fshatit Qyshk të Pejës u vranë nga forcat serbe gjatë luftës. Burrat dhe djemtë u ndanë nga...

U zhyt për të kapur oktapod, por ja çfarë gjeti në Karaburun

Një skafandër antike zhytjeje është gjetur nga një zhytës në 35 thellësi në zonën e gadishullit të Karaburunit. Zhytësi Endri Gjomemetaj thotë se u zhyt...

Merr fund masakra, Izraeli dhe Palestina vendosin armëpushimin

Pas 11 ditësh luftë dhe konflikti të ashpër mes Izraelit dhe grupit militant të Hamasit në Rripin e Gazas është arritur marrëveshja për armëpushim....

Konflikti Izrael-Palestinë, firmoset armëpushimi pas 11 ditë lufte

Jeruzalemi ka firmosur armëpushimin pas 11 ditë lufte Izrael-Palestine që prodhoi mbi 200 viktima, shkruan BBC. Vijon…

Tre shqiptarët ‘luftë’ me policinë greke në mes të Athinës. Vjedhin një makinë e më pas … (VIDEO)

Tre shqiptarë në Greqi kanë sulmuar policinë greke në qendër të Athinës, pasi ata kishin vjedhur një makinë e më pas thyhen dhe xhamin...

Bilanc i frikshëm viktimash midis 1.235 të lënduarish në Rripin e Gazës

Numri i përgjithshëm i të vdekurve në Gaza tani qëndron në 197 vetë, përfshirë 58 fëmijë dhe 34 gra, me 1,235 të plagosur, sipas...

“I vendosëm fëmijët në krevatin tonë që nëse vdesim, të vdesim së bashku”, anëtarja palestineze e Kongresit përlotet gjatë fjalimit

Luftë e madhe me viktima, të plagosur dhe shumë dëme të tjera materiale është duke u zhvilluar mes Izraelit dhe Palestinës. SHBA me në...

Tanket thyejnë kufirin e Gazës, ashpërsohet lufta mes Izraelit dhe Palestinës

Ushtria izraelite ka intensifikuar sulmet në Gaza, ndërsa Palestina i është përgjigjur duke hedhur raketa. Teksa luftimet kanë hyrë në ditën e pestë, duket...

Vazhdon konflikti Izrael-Palestinë, 17 fëmijë të vdekur

Numri i viktimave vazhdon të rritet, në konfliktin më të madh midis Izraelit dhe Palestinës që nga viti 2014. Më shumë se 83 palestinezë,...

Luftime të përgjakshme, vriten disa komandant, reagon ministria e Shëndetësisë

Disa komandantë të grupit militant Hamas janë vrarë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës, njoftuan të mërkurën si Hamasi ashtu edhe Izraeli,...

Latest news

- Advertisement -spot_img