- Advertisement -spot_img

TAG

Marrëveshje

Kurti: Po më ushtrojnë trysni të zbatoj marrëveshjet e dëmshme me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti këtë të enjte është shprehur se në lidhje me dialogun me Serbinë janë shumë konstruktiv. Kurti ndër të tjera në...

Ilir Meta dekreton marrëveshjet me SHBA-të dhe Gjermaninë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shpalljen e katër ligjeve ditën e sotme. Ai ka dekretuar ligjin “Për ratifikimin e traktatit të ekstradimit ndërmjet qeverisë së...

Shehaj: Nëse do të zgjidhem kryetar i PD-së, nuk do të ketë marrëveshje me Ramën

Kandidati për kryetar të PD-së, Agron Shehaj është shprehur se nëse do të zgjidhet kryetar i kësaj force politike, për asnjë moment nuk do...

Shqipëria merr përsipër të përhapë mësimdhënien e gjuhës italiane në sistemin parauniversitar

Sot, më 18 maj 2021, në orën 12.00, pranë Ambasadës së Italisë në Tiranë, Ministrja e Arsimit, e Sporteve dhe e Rinisë, Evis Kushi,...

COVAX nënshkruan marrëveshje me Novavax për 350 milionë doza vaksine

COVAX ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë amerikane të bioteknologjisë “Novavax” për të siguruar 350 milionë doza të vaksinës së tyre kandidate, që do...

Lulzim Basha marrëveshje bashkëpunimi me Këshillin e Agrobiznesit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi zhvilluar me Këshillin e Agrobiznesit shqiptar, ka nënshkruar dhe një marrëveshje bashkëpunimi. Basha u shpreh se...

PD firmos marrëveshje me Sindikatat e Pavarura

Partia Demokratike e Shqipërisë dhe Bashkimi i Sindikatave të Pavarura Shqiptare kanë firmosur sot marrëveshjen për zgjidhje e disa problemeve kyçe të punëtorëve nga...

Lulzim Basha marrëveshje me shoqatën e fasonëve: Ndryshim do të thotë taksë e sheshtë 9%, sigurime shoqërore 18%

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka firmosur marrëveshjen me shoqatën e bashkuar të fasonëve. Në fjalën e tij me të pranishmit, Basha tha...

Basha firmos marrëveshjen me personat me…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur ditën e sotme një marrëveshje për bashkëpunimin me Personat me Aftësi të Kufizuar. Basha tha se finalizimi...

Grabitja e Rinasit/Alkond Bengasi prish përfundimisht marrëveshjen me prokurorinë

Në Gjykatën e Posaçme është mbajtur seanca përsa i përket grabitjes së bujshme të Rinasit, ku Alkond Bengasi ka prishur përfundimisht marrëveshjen me prokurorinë. Gjatë...

Latest news

- Advertisement -spot_img