- Advertisement -spot_img

TAG

opinion

Zheji: “Basha sot më i fortë”/ Ai s’e vrau Berishën, mori një vendim për të shëtuar PD-n

Analisti Artur Zheji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në ‘News24’, ka komentuar vendimin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, i cili përjashtoi nga grupi...

Kadilli: Berisha duhej të jepte dorëheqjen, para se Basha të merrte një vendim individual

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Fatbardh Kadilli këtë të premte në një intervistë të dhënë për ABC Live me gazetaren Juli Xhokaxhi ka...

Aldo Deliu: Unë jam dakord të këndojë Gorani në Korçë, por me një kusht…

Nga Aldo Deliu Unë jam dakort të këndojë Gorani në Korçë por me një kusht të pushojnë së kënduari politikanët, analistat, gazetarët, mercenaret e tyre...

Këngëtari i luftërave të papërfunduara- Nga Veton Surroi

Nga Veton Surroi Këtë do ta zbulonim, vetëm pas lufte, të gjithë ne të tjerët që në një mënyrë a tjetër e kishim njohur bashkëpunëtorin...

Rama nuk e ka me Albinin, por me këdo që futet mes tij dhe Vuçiçit

Nga Andi Bushati Edi Rama i ka ngulur një thikë pas shpine forcës negociatore të qeverisë së Albin Kurtit, e cila është në hapat e...

Bregovic? Kur të ketë kënduar “Ederlezin” me çifteli

Nga Anisa Bahiti Bregovic? Kur të ketë kënduar "Ederlezin" me çifteli. Goran Bregovic do të këndojë në Korçë; qytetin e alfabetit, të gjuhës shqipe, të martirëve...

Reforma që po ballkanizon ambasadorët perëndimorë

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që rreket t’ua shesë shqiptarëve sapunin për djathë. Ata...

Demokratë, të gjithë po ju gënjejnë

Nga Çim Peka Nesër Partia Demokratike mbledh Kuvendin e saj Kombëtar për të analizuar farsën zgjedhore, për të provuar manipulimin dhe blerjen e votës, por...

22 vjet më parë në burgun e Nishit kuptuam se Kosova ishte çliruar

Nga: Sadik Zeqiri Nata e 10 qershorit në burgun e Lipjanit ishte natë e zakonshme sikurse netët e tjera. Dëgjoheshin krisma të armëve dhe britma...

Vetëm Erdogan mund t’i mbrojë fëmijët e pafajshëm të Palestinës

Nga Anisa Bahiti U bë kohë, që para fillimit të Pranverës Arabe, që nuk kishim dëgjuar më për konfliktin e brendshëm izraelito-palestinez. Lufta e përgjakshme...

Latest news

- Advertisement -spot_img