- Advertisement -spot_img

TAG

pd

Edi Paloka thërritet nga SPAK

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për një çështje që Prokuroria Tiranë ia kaluar si kompetencë SPAK. Bëhet fjalë për ngjarje të ndodhur më...

Pas seancës plenare në Parlament, Basha mbledh në seli grupin parlamentar, pritet të votojnë kundër Lindita Nikollës

Ka nisur mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, brenda selisë blu. Duke iu referuar burimeve të besueshme brenda PD, "Infoweb"raporton se mbledhja po zhvillohet vetëm...

Rama- bashkëqeverisje me Bashën: Dora vijon të jetë e shtrirë për të bashkëpunuar në funksion të vendit

Me lojëra fjalësh duket se i është përgjigjur kryeministri Edi Rama interesit të gazetarëve lidhur me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar...

PD bëhet me 4 nënkryetarë, kush janë dy gratë demokrate krah Bashës

Për herë të parë, Partia Demokratike do të ketë dy gra nënkryetare: Jorida Tabaku, nënkryetare përgjegjëse për marrëdhëniet me jashtë dhe Grida Duma, nënkryetare...

Kush janë 11 sekretarët që ka zgjedhur PD për përfaqësim në këtë 4 vjeçar

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së mësohet se janë miratuar të gjithë sekretarët e vendosur në listë. Bëhet fjalë për 11 emra, të...

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar, Basha: Reformoj PD-në dhe aksion të ri ndaj qeverisë

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Kreu i kësaj partie Lulzim Basha ka deklaruar gjatë fjalës së tij në Këshillin Kombëtar...

Basha: Beteja jonë nuk është kundër PS, por kundër pakicës së korruptuar

Në përgjigje të deklaratave të kryeministrit Edi Rama, kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar raportin e muajit Mars të Transparency International, që e cilëson Shqipërinë...

PD mbledh Këshillin Kombëtar, ja kur do të zgjidhet pasuesi i Nishanit dhe Kryesia e re

Ditën e hënë Partia Demokratike do të zgjedhë pasuesin e Bujar Nishanit në krye të Këshillit Kombëtar, Kryesinë e re, Sekretariatin, Departamentet, por edhe...

PD denoncon: RENEA zbuloi parcelën me drogë të kushëririt të Kryetarit të Bashkisë, u la i lirë

Partia Demokratike ka bërë publike sot një denoncim, për të cilin thotë se vetë policia ende nuk ka reaguar. Sipas denoncimit të mbërritur në selinë...

Ndarja nga jeta e ish-deputetit Ahmet Osja, reagon Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet se mori sot me hidhërim të madh lajmin e ndarjes nga jeta të ish-deputetit Ahmet Osja. Në...

Latest news

- Advertisement -spot_img