- Advertisement -spot_img

TAG

pika kufitare

Greqia nuk e ndan mendjen lehtë/ Dje u tha se u hap, sot mbyllet Kapshtica

Greqia vijon të aplikojë rregulla dhe qëndrime të ndyshme sa i takon hyrjes së shqiptarëve drejt vendit fqinj, ku ndryshe nga sa u tha...

Greqia vendos rihapjen e pikës kufitare me Maqedoninë

Nga nesër pika kufitare me Greqinë, Evzoni do të jetë e hapur për qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me kreun...

Autoritetet greke shtyjë sërish kalimin në Kapshticë (ARSYET)

  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, ka bërë me dije se si pasojë e masave anti-Covid të ndërmarra nga qeveria greke, është shtyrë...

Greqi/ Masa të reja për ata që kalojnë në kufirin grek nga 18 dhjetori

Autoritetet greke kanë bërë të njohur rregullat e reja në kuadër të masave anti Covid për personat që do të hyjnë në Greqi gjatë...

Hapet pika kufitare me Greqinë në Kakavijë/ 750 shtetas kalojnë kufirin deri tani

Pika kufitare e Kakavijës ka qëndruar e mbyllur e mbyllur pas hyrjes në grevë nga pala greke. Sipas të dhënave, 750 shtetas kanë kaluar...

Bllokohet sërish kufiri me Greqinë por me përjashtime /Kakavija do të jetë e mbyllur të martën dhe të mërkurën

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër ka njoftuar të gjithë qytetarët që duan të lëvizin drejt Greqisë të martën dhe të mërkurë,...

Latest news

- Advertisement -spot_img