- Advertisement -spot_img

TAG

prokurore

KLP largon nga sistemi i drejtësisë dy prokurorët e Tiranës

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar në mënyrë unanime kërkesat e dy prokurorëve të Prokurorisë së Tiranës, Granit Shahu dhe Anila Galanxhi, të...

Prokurorët francezë propozojnë dënim me burg për Nicolas Sarkozy

Prokurorët francezë kanë propozuar dënim me një vit burg për ish-presidentin Nicolas Sarkozy, ndërsa gjashtë muaj pezullohen, që do të thotë se ai do...

Ecuria e reformës në drejtësi, në 4 vite veting nuk kanë kaluar provën e zjarrit…

Kur kanë kaluar 4 vite nga nisja e procesit të vetingut deri më tani me të janë përballur 376 magjistratë, pra më pak se...

KLSH kallëzon për shpërdorim detyre 7 funksionarë publikë (Detajet)

Kontrolli i Lartë i shtetit ka kallëzuar në prokurori 7 funksionarë publikë që akuzohen për shpërdorim detyre në Sarandë dhe në Shkodër. Më konkretisht KLSH...

Shpërthen gazetari: Ky është kanibalizëm ligjor, prokurorë të SPAK-ut votues të PS-së

  Gazetari Basir Collaku ka publikuar ditën e sotme emrat e patronazhistëve të SPAK-ut. Në listën e publikuar, shumica e anëtarëve të Prokurorisë së Posaçme...

Latest news

- Advertisement -spot_img