- Advertisement -spot_img

TAG

shendeti

Humbi të fejuarën në aksident, përkeqësohet gjendja e Vilson Hoxhës, familjarët kërkojnë ndihmë

  Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e të riut Vilson Hoxha i cili u përfshi në një aksident ku humbi jetën e fejuara e tij 19...

3 benefitet kryesore që sjell agjërimi gjatë Ramazanit

Parandjenjat se agjërimi do të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj janë të gabuara.Këto janë 3 benefitet kryesore që sjell Ramazani. Largon veset/zakonet e këqija Meqenëse do...

Mbresëlënëse!Ja farë tregon ngjyra e syve për shëndetin tuaj

Ngjyra dhe forma e syve janë tregues të rëndësishëm të shëndetit të njeriut dhe sëmundjeve që i kanosen. Njerëzit me sy të kaltër apo...

Si të shpëtojmë nga dhimbjet e dhëmbit në kushte shtëpie

Dhimbjet e dhëmbit janë të tmerrshme, aq më tepër gjatë natës kur mundësia për të hequr mendjen nga dhimbja është thuajse 0. Sidoqoftë, ekzistojnë...

Dëshironi shëndet të mirë / Ja disa mënyra dhe trajtime

Një prej problematikave që prek çdo moshë sidomos kohët e fundit është obeziteti. Sipas specialistëve, konsumi i ushqimeve kalorike dhe të pasura në sheqer...

Hidratimi i trupit tonë/ Ja se kur dhe sa ujë duhet të pimë

Pirja e ujit është shumë i rëndësishëm për trupin tonë, pasi mundëson mirëfunksionimin e qelizave, indeve dhe organeve. Hidratimi ynë është më se...

Latest news

- Advertisement -spot_img