- Advertisement -spot_img

TAG

Shkencëtarët

Shkencëtarët ukrainas në panik, zgjohet Çernobili famëkeq

Reaktori numër 4 në termocentralin e Çernobilit në Ukrainë është rizgjuar duke shkaktuar një shqetësim të madh pas 35 vitesh nga shpërthimi i tij....

Tetë arsye se pse duhet të puthemi

E butë, e ëmbël, pasionante, e fortë, e paharrueshme, e gjithë kjo është puthja që është vlerësuar ndër shekuj nga shumë lloje të artit...

Çfarë thonë shkencëtarët për njerëzit që adhurojnë leximin

A e dinit se leximi ju bën njerëz më të mirë? Vështirësia për të gjetur miq të mirë dhe të përshtatshëm për ju i...

Zbulohet shkaku i mpiksjes së gjakut nga marrja e vaksinës AstraZeneca

Shkencëtarët në Europë besojnë se ata mund të kenë gjetur shkakun e mpiksjes së gjakut në trurin e një numri të vogël të njerëzve...

Shkencëtarët flasin për rrezikun e asteroidit “Zoti i Kaosit”

Asteroidi famëkeq “Zot i kaosit” përbën më pak rrezik sesa mendonim, sipas ekspertëve. Agjensia Evropiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA vënë në dukje se...

Shpjegohet dhimbja që vjen nga kafshimi i akullores apo pirja e gjërave të ftohta

Shkencëtarët besojnë se ata kanë studiuar pse kafshimi i akullores ose pirja e diçkaje të ftohtë shkakton dhimbje torturuese për disa njerëz. Ato kanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img