- Advertisement -spot_img

TAG

Toyota

Cila është kompania që shiti më shumë makina në botë?

Kompania japoneze e automjeteve “Toyota Motor” ka shitur 5,47 milionë automjete në nivel global në gjashtë muajt e parë të vitit 2021. Në deklaratën...

Aksident i rëndë, Toyota ‘ngec’ mbi trafikndarëse, Audi përfundon mbi trotuar

Një aksident automobilistik është shënuar paraditen e sotme në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, njëri tip Audi dhe tjetri tip Toyota. Si...

Aksident në autostradën Fier-Lushnje, përplasen tre makina, problem qarkullimi

Tre makina janë përfshirë në një aksident, në autostradën Fier-Lushnje, në vendin e quajtur “Vajkan”. Në aksident janë përfshirë një automjet tip “Toyota”, një “Benz”...

Latest news

- Advertisement -spot_img