- Advertisement -spot_img

TAG

turqia

Duke nisur nga e hëna Turqia nis lehtësimin e masave anti-covid

Turqia do të nisë që të lehtësoje masat e saj strikte kundër koronavirusit duke filluar nga e hëna. Shtetrrethimi do të hiqet gjatë ditës,...

Raporti “turpërues” i Nismës Globale: Elbasani qendër kyçe për shkëmbimin e opiumit.Heroina vjen nga Turqia dhe hyn në Kukës.

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor. Raporti...

Erdogan reagon ndaj kryeministrit italian : Plotësisht arrogant dhe vulgar

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka quajtur “plotësisht arrogant dhe vulgar” kryeministrin italian Mario Draghi, i cili e quajti atë “diktator”. Ai tha se...

Zbulohen detaje të reja nga vrasja e Anton Kelit. Si e tranportonte Preng Gjinin

  Rreth 3 muaj para ekzekutimit të Anton Kelit, Preng Gjinit, personit që iu bë atentat me tritol në mes të Tiranës shtatorin e kaluar,...

Turqia merr akuza të rënda nga Greqia se po tenton të “provokojë” përshkallëzim të situatës në Egje

Të premten, Greqi e akuzoi Turqinë se po dëshiron të “provokojë përshkallëzim të situatës” në Detin Egje, përmes manovrave “të rrezikshme” dhe ndihmës joligjore...

Erdogan: Turqia do ofrojë vaksina anti-COVID për gjithë botën

Turqia ka paralajmeruar se do të ofrojë vaksinën vendase për të gjithë njerëzimin. Presidenti Recep Tayyip Erdoğan parashikohen se vaksina do të vendoset në përdorim për...

“1000 puse për 1000 martirë”,ministri turk theksoi se turqve nuk u janë errësuar sytë nga pasuria që kanë dhe se me kryeministrin Edi Rama...

Ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu ka përdorur rastin e Shqipërisë si shembull për të theksuar se Turqia po ndihmon popujt që kanë nevojë...

Gjermania dhe Turqia bashkohen: Do ta prodhojmë së bashku vaksinën anti-covid

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë me dije se vendi i tij është në diskutime me Gjermaninë për prodhimin e përbashkët të...

Turqi/ Pamje tronditëse. Arkivolët transportohen me anë të autobuzëve

Ndërkohë që Turqia po arrin rekord të numrit të vdekjeve të personave të infektuar më parë me Covid, mediat vendase kanë publikuar disa pamje...

Udhëheqësi i njerëzve të lirë përballë Fashizmit Global Digjital

Nga: Anisa Bahiti Po jetojmë në një epokë surreale, një epoke kur cilësia e jetës së njerëzve është rritur në maksimum, kur popullsia e planetit...

Latest news

- Advertisement -spot_img