- Advertisement -spot_img

TAG

vlera ushqyese

Mjekët rekomandojnë të hani sa më shumë pjepër për këtë arsye

I pasur me ujë fosfor, kalcium, kalium, vitamina dhe fibra pjepri, fruti më i dashur i verës është një alernativë e shkëlqyer jo veç...

Shëndet/ Çfarë duhet të përmbajë mëngjesi që të jemi më të ngopur?

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, po a e dini se cilat janë ushqimet që ju mbajnë të ngopur për një kohë...

Mjeksia japoneze/ Ja si mund të humbni në peshë pas konsumimit të bananes në mëngjes

Ndonëse është cilësuar si ndër frutat ekzotike “më të nënvlerësuar”, banania mbart një shumë vlera ushqyese, të nevojshme për organizmin tonë, ndërkohë që mund...

Latest news

- Advertisement -spot_img