- Advertisement -spot_img

TAG

zgjedhje

Basha me falenderime ndaj rivalëve: E bëtë garën të vërtetë

Lulzim Basha u është drejtuar me një mesazh të gjithë demokratëve që i besuan atij për herë të tretë drejtimin e Partisë Demokratike. Një falënderim...

Pas humbjes së zgjedhjeve, reagon Edith Harxhi: Do flas me fakte!

Edith Harxhi ka reaguar për herë të parë pasi humbi zgjedhjet për kryetare të Partisë Demokratike duke falenderuar të gjithë mbështetësit. Harxhi premtoi se do...

3 persona të arrestuar, 11 nën hetim, 23 çështje në SPAK për zgjedhjet e 25 prillit

3 persona ndodhen pas hekurave pasi janë kapur në flagrancë duke kryer veprat penale të klasifikuar si krime zgjedhore përgjatë procesit zgjedhor të 25...

Basha vazhdon fushatën për kreun e PD-së nga Korça: Jemi garancia për ta bërë…

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar sot turin e takimeve me anëtarë të kësaj force politike në funksion të zgjedhjeve për kryetar...

Lulzim Basha nis betejën për t’u rizgjedhur si kryetar

Basha: Jemi të vetëdijshëm se jo vetëm në Berat po anembanë Shqipërisë, ne qëndruam fuqishëm. Ju qëndruat me kurajën më të madhe në një fushëbeteje...

Analisti zbulon lojën e pistë që po bëhet në Gjykatën Kushtetuese: Po tentohet tërheqja e padisë për zgjedhjet njëpartiake të 2019-tës (SKENARI QË PO...

  Analisti Afrim Krasniqi ka zbuluar mbrëmjen e djeshme një zhvillim, i cili sipas tij, mund të përfundojë me tërheqjen e padisë për zgjedhjet lokale...

Zgjidhni vajzën që ju duket më tërheqëse dhe zbuloni çfarë tregon kjo për karakterin tuaj

Vajza 1 Nëse vajza e parë duket më tërheqëse për ju, ka të ngjarë të jeni një person i qetë dhe i sigurt. Ju nuk...

Nishani: Qëllimi i Lulzim Bashës është vula dhe karrigia e vulëmbajtësit, dhe jo rritja e Partisë Demokratike

Kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka reaguar pas mbledhjes së Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së, zhvilluar ditën e djeshme në selinë blu...

Si do zgjidhet kryetari i ri i Partisë Demokratike, zbulohen emrat e Komisionit Zgjedhor

Kryesia e Partisë Demokratike ka propozuar që më 13 qershor të zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së. Propozimi ka ardhur nga Sekretari i...

Mes tyre edhe Elbasani/ 9 qarqet ku PD pretendon pavlefshmëri të zgjedhjeve, të hënën mbyllet afati i ankimimeve

Partia Demokratike do të dorëzojë ditën e diel në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesat për pavlefshmëri të zgjedhjeve të 25 prillit në 9 qarqet...

Latest news

- Advertisement -spot_img