- Advertisement -spot_img

TAG

Zgjedhjet

UDHËZIMI i PD për zgjedhjet: Kandidatët duhet të respektojnë njëri-tjetrin, do kenë vëzhguesit dhe…

Kryesia e e Partisë Demokratike ka miratuar dje katër kandidaturat për Kryetarin e ri. Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj janë...

LAJM I FUNDIT/ Zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Gjykata Kushtetuese rrëzon padinë e parë

  Kushtetuesja rrezon padine e pare ndaj zgjedhjeve te 30 qershorit. Kushtetusja nuk shqyrton padine e Kujtim Gjuzit. Rrezim padie per moslegjitimim. Vijon…  

Qëlloi me thikë policin sapo mbërriti në QV, shpallet në kërkim i riu (EMRAT+ DETAJE)

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fushë Arrëz në fund të procesit të votimit. Sipas raportimeve zyrtare nga policia i plagosur ka mbetur Gëzim...

Zgjedhje 2021,Elbasan/ Pjesëmarrja e votuesve në rang qarku

Statistikat para 2 orëve. Për shkak se faqaja zyrtare e KQZ është e bllokuar Rezultatët e fundit janë: Belësh - 35,16 % Cërrik - 36,75 % Elbasan - 46,37...

Pak minuta nga mbyllja votimit, Yuri Kim sërish thirrje liderëve: Pranoni gjykimin e popullit

  Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka dhënë një tjetër mesazh për këtë ditë të shënuar për Shqipërinë, ku votohet për të zgjedhur parlamentin e...

30 minuta nga mbyllja e procesit, Luigi Soreca: Vëzhgimi në qendrat e votimit vazhdon

  Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka shkuar sot në terren për të parë nga afër procesin e votimit elektronik në shkollën...

Vetëm një orë larg mbylljes së procesit të votimit, KQZ: Shkon në 43.73 % numri i votuesve

Tek ka ngelur vetëm një orë nga procesi i votimit në mbarë vendin duket se pjesëmarrja krahasuar me 2017 është e konsiderueshme. Komisioni Qendror i...

Vrasja e Xhuvanit si hije mbi votuesit në lagjen “5 Maji” të Elbasanit

Ngjarja e 21 prillit që solli vrasjen e Pjerin Xhuvanit, një politikani lokal, së fundmi mbështetës i Partisë Socialiste dhe plagosjen e katër personave...

Besnik Mustafaj: Thirrjet e Bashës sot, sjellje të një kryeministri të ardhshëm

Ish-Ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i cilësoi thirrjet e kryedemokratit Lulzim Basha sot si sjelljet e një kryeministri të ardhshëm. Gjatë zgjedhjeve parlamentare që po...

Marina dhe Getoari “tregojnë” votën, me foton nga makina

  Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur që kanë votuar ditën e sotme. Ata nuk kanë nguruar ta tregojnë këtë veprim publikisht. Fillimisht ishte çifti...

Latest news

- Advertisement -spot_img