Të dy nga Shkodra, Luizi dhe Gerti zbulojnë një tjetër të përbashkët

0

Banori më i ri i “Big Brother VIP2” ishte Gerti Koxha. Në klipin e tij prezantues, 25-vjeçari u shpreh se do të ‘rifreskojë atmosferën’ që ka ‘pushtuar’ shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Në klip ai tha me të qeshur se shtratin do donte ta kishte pranë çdo banori, përveç Luiz Ejllit. Mirëpo duket se diçka i bashkon ato të dy.

Nëna e Gertit ka qënë mësuesja e klasës fillore e Luizit. Kjo u zbulua mëngjesin e sotëm, teksa dyshja ishin duke biseduar së bashku. Pas disa pyetje-përgjigjesh, Luizi kuptoi se nëna e Gertit ka qënë mësuesja e tij kujdestare. Pasi e mësoi, banori tregoi se sa mirë sillej Donika (mësuesja) me të.

LuiziPo mami?

GertiMësuese.

LuiziCa shkolle?

GertiKa qënë te shkolla e muzikës.

Luizi: Kush është nana jote?

GertiDonika, ka lëvizur, e kan dërgu..

LuiziCa vitesh ka qënë ajo?

GertiDeri në fund të 90-ës, ka dhënë gjuhë letërsi.

Luizi: Kur kam fillu klasën e parë unë, deri në fund të 90-ës, në 91 kam hy në klasë të parë. E kam pasur zysh fillore, Donika.

GertiCa të ka dhënë?

Luizi: Të përgjithshme.

GertiKa mundësi se ka dhënë edhe fillore.

Luizi: I ka pas vdekur burri apo djali.

GertiAjo është.

Luizi: Tallesh. Po si?

GertiKa pas një sëmundje të keqe, i ka vdek djali, e pastaj u martu me babin.

LuiziDjali i Donikës je ti? Nuk ka pas gru më të bukur, më të mirë. E kam pas zysh kujdestare, deri në klasë të tretë, pastaj iku, na mori Valeria. A e di sa kam pa e pa? Kur të errësohet, do të marr te kamera ti them nënës ky është djali i Donikës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu