“Të q*** mamanë shqiptare”/ Mësohet çfarë tha Arnautoviç pasi shënoi ndaj… Shoku i skuadrës shkon e i mbyll gojën

0

Marko Arnautoviç shënoi golin e 3-të që mbylli takimin Austri-Maqedoni e Veriut në Kampionatin Europian. Megjithatë në vend që të festonte golin e shënuar, sulmuesi austriak me origjinë serbe zgjodhi të shprehte nervat e tij në një mënyrë aspak etike dhe të përshtatshme.

Ishte Alaba i cili i shkoi dhe i mbuloi gojën, pasi Arnautoviç nisi të shante dhe të ofendonte. Të gjithë janë kuriozë për të mësuar atë që tha Arnautoviç pas irritimit të tij. Mediat serbe shkruajnë se fjalët e thëna nga 32-vjeçari shkojnë të gjitha për Bejtullain e jo për Alioskin, siç u tha fillimisht.

“Të q*** mamanë shqiptare“- ishte fraza jo etike që nxorri nga goja sulmuesi austriak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here