Të shtëna me armë zjarri në një shkollë fillore në Beograd, vritet roja dhe disa nxënës

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Serbi ku një nxënës ka hyrë në një klasë në një shkollë 9-vjeçare dhe ka qëlluar me armë zjarri, që ia kishte marrë babait.

Sipas njoftimeve jozyrtare, sic bëjnë me dije mediat atje, djali hyri në orën e historisë dhe filloi të qëllonte mbi nxënësit.

Një fëmijë është tashmë në tryezën e operacionit. Ka lëndime në kokë dhe është në rrezik për jetën.

Dy fëmijët e tjerë, të cilët u pranuan në Tiršova, kanë plagë me armë zjarri dhe janë në terapi intensive.

Mjekimi i të plagosurve është në vijimësi, si dhe puna e policisë për zbardhjen e të gjitha fakteve dhe rrethanave në lidhje me këtë ngjarje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu