Tentoi të përdhunonte pastruesen greke, arrestohet 53 vjeçari nga Durrësi (EMRI)

0

Një 53 vjecar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë greke i akuzuar për veprat penale “tentativë përdhunimi” dhe “plagosje e lehtë”.

Ngjarja ka ndodhur dje (18 maj) rreth orës 18.00 në banesën e të dyshuarit në rrugën “Kalirois” .

Aty kishte shkuar për te pastruar një 53 vjecare greke, kur shtetasi shqiptar Përparim Haxhiraj, ka tentuar t’i grisë rrobat me qëllim përdhunimin dhe kur ha hasur në rezistencën e saj, e ka dhunuar në pjesë të ndryshme të trupit dhe më pas e ka nxjerrë jashtë banesës.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën forcat e policisë të cilat vunë në pranga 53 vjecarin shqiptar, ndërkohë që kanë transportuar në spital shtetasen greke.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu