Tentoi të vrasë kuksianin në Londër, arrestohet anglezja

0

Policia e Londrës thotë se ka arrestuar një 26 vjeçare në lidhje me plagosjen e dy të rinjve shqiptarë në zonën Barking në lindje të kryeqytetit britanik.

Top Channel duke iu referuar njoftimit të policisë metropolitane raporton se e arrestuara është Rushelle McLaughlin banuese në Middlesex.

Ndaj saj janë ngritur akuzat për posedim të një arme zjarri dhe tentativë vrasje.

Dy shqiptarët u goditën me armë brenda makinës së tyre në rrugën Wilmington Gardens, më 4 Qershor 2020.

Drejtuesi automjetit 24 vjecari shqiptarë mbeti i plagosur rëndë dhe vijon të jetë në gjendje kome në spital.

Sipas komunitetit shqiptarë në Barking ai është Dashamir Gashi me origjinë nga Kukësi.

I plagosuri tjetër pa pasoja për jetën është një tjetër 20 vjeçar shqiptar.

Policia londineze nuk i ka bërë ende publike motivet e ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu