Djemtë e Sarandës nuk vonojnë, djegin flamurin grek në mes të qytetit

0

Pas ngjarjes së djeshme ku një mínoritar grek nga Finiqi ka publikuar një video duke djégur flamurin shqiptar, djemtë e qytetit të Sarandës i janë kundër përgjigjur duke djégur flamurin e Greqisë.

Por reagimi i tyre nuk kaq mbaruar me kaq, ata kanë shpérthyer edhe në të shára ndaj grekëve dhe janë shprehur se janë duke e kërkuar mínoritarin që dógji flamurin shqiptarë por nuk e kanë gjetur dot.

Për ngjarjen e ndodhur kundër flamurit shqiptar, ditën e nesërme është paralajmëruar një prótestë në qytetin e Gjirokastrës rreth orës 10:00.

Kujtojmë se Manolis Vitos nga Finiqi minoritar grek, ka publikuar mbrëmjen e djeshme një video duke djégur flamurin shqiptar. Pas një verifikimi të bërë nga anti-térrori ka rezultuar se videoja është bërë një vit më parë, ndërsa është publikuar në rrjetet sociale ditën e djeshme.Minoritari djegien e falmurit e ka shoqëruar me thirrje ndaj shqiptarëve.

“Këtë flamur e mora nga zyrat e OMONIA-s sepse nuk meriton që të qëndrojë atje dhe po e djég. Këtu jemi në Sarandë, jemi në Vorio Epir dhe kam gjetur këtë léckë dhe shikoni sesi po dígjet, ku janë patriotët dhe nacionalistët shqiptarë?” shkruan ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu