Tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.5 mes Iranit dhe Turqisë

0

Një tërmet me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter ka ndodhur në kufirin e Turqisë me Iranin.

Bëhet me dije nga mediat e huaja se epiqendra e tërmetit ishte brenda territorit iranian, 15 kilometra në veriperëndim të qytetit Khoy.

I përvetësuan tokën dhe e regjistruan në emrin e tyre, arrestohet ish-juristi i Hipotekës dhe 2 persona të tjerë

A po mbledh qeveria para përmes Bordit?! Çmimi i naftës, 33 lekë më shtrenjtë se kur ishte në të njëjtat nivele në bursa

Ndërkohë mësohet ndër të tjera se thellësia fokale u vlerësua në pesë kilometra. Tërmeti nuk kishte thellësi shumë të madhe dhe u ndje në shumë zona të Iranit dhe Turqisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu