Tërmet në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Sarandë, ja sa ishte magnituda

0

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mëngjes në Greqi dhe jug të Shqipërisë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në juf të Kefalovrisit, ndërsa është ndjerë edhe në Sarandë.

Lëkundja është regjistruar në orën 07:15, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu