Tronditëse! Punonte në fabrikë, 21-vjeçarja rrihet dhe përdhunohet në grup nga 3 persona: Mes tyre dhe pronari i saj…

0

Nju Delhi:  Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Indi ku një  21-vjeçare u godit dhe u përdhunua në grup nga tre persona duke përfshirë edhe punëdhënësin e saj në një fabrike në Delhi.

Ngjarja ka ndodhur në Budh Vihar mbrëmjen e së enjtes. Një nga të akuzuarit për përdhunim është një djalë 17-vjeçar. Policia tani ka arrestuar tre të akuzuarit.

Të akuzuarit janë identifikuar si pronar i palestrës 39 vjeç, pronar fabrike 35 vjeç. Viktima 21-vjeçare punon në fabrikë, sipas një raporti në Hindustan Times.

Policia ka ngritur një rast për përdhunim në grup, ngacmim seksual, sulm dhe frikësim kriminal sipas seksioneve të ndryshme të Kodit Penal Indian (IPC) bazuar në një ankesë nga viktima. Gruaja akuzoi gjithashtu autorët se e kishin kërcënuar se do ta vrisnin nëse do ta raportonte çështjen në polici.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu