‘U prehsh në paqe o Ramiz Mici me gjithë fëmijë’/ Kërcënon vëllai i viktimës: Du 4 kokat e familjes tate

0

Vëllai i viktimës ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ka kërcënuar autorin se do ti vras familjen e tij dhe do marr hak për motrën.

Jetlira Elezi, 37-vjeçe mbeti e vdekur ditën e djeshme pasi u godit me thikë nga bashkëjetuesi i saj 37-vjeçari Ramis Mici. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme në Elbasan në një banesë që çifti kishte marrë me qira në lagjen ‘Skëndërbej’. Pronarët e banesës ishin të parët që gjetën gruan e pajetë në mes të dhomës. Vëllai i viktimës ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ka kërcënuar autorin se do ti vras familjen e tij dhe do marr hak për motrën.

U prefsh npaqe o Ramiz Mici u preft npaqe familia jote fmit e tuj. Po ju them Juve u prefshit npaqe se smund tja them motres time qe ti I ngule thiken sot. Po ja u them juve si familje sepse pa ti vra 4 pjestar familje as ke varri skam per ti shku nese sju vras…ke 4 njolla gjaku ktu nfoto qe kto 4 njolla gjaku qe ti I derdhe nga motra ime d’un 4 koka nga familja jote… Vrapo ti arratisu ti po mor po po du ta di se per sa koh do vraposh….familja jote do pergjigjet me gjak e me kok robi nga un personalisht o ti rop qim do e marr hakun i vetem un mor tqifsha motren ca tkesh po er po vrapo ti po ky gjak qe esht derth ktu esht i imi mor kurv qoft i idhet apo i omel osht i imi…. po vrapo ti vrapo ik deri ku do shkosh sa tmarr un informacjon ku rri e ha familja jote vrapo ti se dhe un kur tvi per ti vra me vrap do vi… Skam ca hum un mor tqifsha ate burrnin qe ti paske pas Fiksoje ket daten e sotme se te afermit e mi po vujn tgjith nga ajo qe ti shkaktove sot…

Po mos harro ere se te njejten vujtje do kesh dhe ti. Ropt do ju qi qe nga fmit e te i madhi sa ta marr vesh ku jeni tu honger buk direkt kam me ardh se mzin gjaku e shpirti per mrena 4 koka e maje men…

Pas vrasjes, Ramis Mici u arratis dhe policia nuk ka mundur ende që ta vëjë në pranga, duke shtuar dhimbjen për familjarët e viktimës. Vrasja dyshohet të ketë ndodhur për shkaqe xhelozie. Sipas asaj që deklarojnë fqinjët, çifti ka pasur probleme dhe në të shkuarën. 5 muaj më parë viktima mori urdhër mbrojtje pasi u dhunua nga Mici. Ditën e djeshme, Elezi ishte bërë gati për t’u larguar nga banesa, mirëpo nëna e një vajze u vra me thikë nga partneri i saj, Mici.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu