UEFA merr masa disiplinore ndaj Shqipërisë, shkak mesazhet provokative

0

Shqipëria po përballet me katër akuza të UEFA-s për një “mesazh provokues” që dyshohet se është shfaqur nga tifozët edhe sjellje të tjera në një humbjen ndaj Italisë.

UEFA tha të dielën se Federata Shqiptare e Futbollit po përballet me procedime disiplinore për mesazhin, hedhjen e objekteve, përdorimin e fishekzjarrëve dhe një “pushtim të fushës së lojës”, me tifozin që hyri në fushë.

UEFA nuk e theksoi se për cilin mesazh kundërshtoi, vetëm se akuza lidhet me “transmetimin e një mesazhi provokues të papërshtatshëm për një ngjarje sportive”.

Disa tifozë shqiptarë kishin ekspozuar flamujt e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu