Ushtria izraelite: Pranë spitalit al Shifa në Gazë është gjetur trupi i një pengu të Hamasit

0

GAZË- Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë pretenduar se kanë gjetur trupin e një prej 240 pengjeve që Hamasi po mban rob në Gazë që nga sulmi i 7 tetorit në Izraelin jugor.

Yehudit Weiss, për të cilën IDF thotë se u mor nga shtëpia e saj, u gjet në një strukturë pranë spitalit al Shifa, ku trupat izraelite po fshinin për prova të infrastrukturës ushtarake të Hamasit, raporton Sky News.

IDF tha se trupi ishte identifikuar nga ekzaminuesit mjeko-ligjorë dhe familja e saj është informuar. Ushtria izraelite pretendon gjithashtu se në ndërtesë u gjetën pushkë dhe granata me raketa.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu