Vdiq nga vaksina AstraZeneca, partnerja e këngëtarit dëmshpërblehet me 120 mijë paund

0

Dailymail shkruan se këngëtari, i njohur si Lord Zion, u sëmur me një dhimbje koke më 13 maj të vitit të kaluar, tetë ditë pas të shtënës së parë, në Penrith Auction Mart në Cumbria
E fejuara e një muzikanti rock do të bëhet personi i parë në Mbretërinë e Bashkuar që do të marrë 120,000 £ pagesë për dëmin e vaksinës Covid pasi 48-vjeçari vdiq nga një mpiksje gjaku pas injektimit të tij AstraZeneca. Dailymail shkruan se këngëtari, i njohur si Lord Zion, u sëmur me një dhimbje koke më 13 maj të vitit të kaluar, tetë ditë pas të shtënës së parë, në Penrith Auction Mart në Cumbria.

Ai vdiq në Royal Victoria Infirmary, Newcastle, më 19 maj. E fejuara e tij, Vikki Spit, 39 vjeçe, e cila kishte kaluar vetëm një natë larg tij në 21 vjet, tha se jeta e saj ishte ‘thyer në një milion copë’. Dhe tani ajo do të paguhet 120,000 £ si dëmshpërblim në lidhje me vaksinën kundër Covid.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu