Yjet kanë surpriza për ju/ Horoskopi për ditën e sotme, 18 nëntor 2023

0

Dashi
Gjithçka po shkon shumë mirë për ju. Zgjuarsia dhe sharmi juaj vlerësohen dhe pëlqehen nga të gjithë rreth jush. Shakatë dhe historitë që transmetoni gjatë pushimit bëhen pika kryesore e ditës. Ju keni fituar zemrat e të tjerëve.
Demi
Ju mund të jeni shumë serioz, por njerëzit e tjerë nuk po ju marrin shumë seriozisht. Mund t’ju duhet t’u jepni pak fuqi fjalëve tuaja në mënyrë që ato të kenë një efekt rezonues të plotë. Mos u habitni nëse të tjerët ju shkruajnë nga jashtë.
Binjaket
Jeni të zhgënjyer sepse ndiheni të përdorur. Nuk është diçka shumë e mirë. Është e vështirë për ju të bëni një lojë të mirë me letrat e pakta që ju janë dhënë. Bëni më të mirën tuaj dhe bëjeni atë me një buzëqeshje. Mos i bëni vetes ndonjë presion të madh.
Gaforrja
Ju nuk e kuptoni se si veprojnë njerëzit e tjerë dhe kështu përgjigja juaj e parë është të jeni shumë kritik ndaj tyre. Kini kujdes këtu. Vetëm për shkak se dikush nuk bën diçka ashtu siç bëni ju, nuk do të thotë se ju keni të drejtë ta ndëshkoni atë.
Luani
Edhe pse në përgjithësi mund të jeni duke kaluar një periudhë të vështirë, sot është një pikë e ndritshme mes errësirës. Ju duhet të ndiheni të lumtur për veten dhe njerëzit përreth jush. Ju po krijoni lidhje të forta me të tjerët që do të shpërblehen gjatë rrugës.
Virgjerësha
Vendosni një sistem shpërblimi për veten tuaj. Thuajini vetes se nëse vendosni një objektiv të caktuar, mund të bëni një pushim dhjetë minutash, të hani një ëmbëlsirë të veçantë, të bëni një telefonatë personale, etj. Pastaj vendosni një qëllim tjetër dhe një shpërblim tjetër. Do të arrini shumë gjëra.
Peshorja
Ju po flluskoni nga thashethemet. Biznesi i të gjithëve është automatikisht biznesi juaj. Përpara se ta kuptoni, jeni kapur në vorbullën e informacionit të kotë se kush kujt i tha dhe kush kujt i bëri çfarë. Mundohuni t’i shmangni të gjitha.
Akrepi
Mos prisni që njerëzit të përpiqen për ju ashtu siç do të dëshironit ju. Njerëzit janë mjaft të etur sot dhe nuk do të mbajnë mend asgjë që keni thënë. Mos e vendosni besimin tuaj të plotë te të tjerët.
Shigjetari
Ju po kujdeseni për njëqind gjëra në të njëjtën kohë, por gjëja e mahnitshme është se ju me të vërtetë jeni në gjendje të mbani gjithçka drejt dhe të merrni gjithçka nën kontroll. Njerëzit janë të impresionuar nga aftësia juaj për të kryer shumë detyra. Ata nuk e kanë fuqinë që keni ju.
Bricjapi
Njerëzit e tjerë po flasin me ju, por jo me ju. Ata do të humbasin një pjesë të madhe të kohës tuaj nëse i lejoni. Mos harroni se koha juaj është gjithashtu e vlefshme. Largohu kur të duhet të largohesh. Mos rrini me ata sepse doni të jeni të mirë.
Ujori
Sigurohuni që t’u përgjigjeni e-maileve dhe telefonatave menjëherë. Informacione të rëndësishme vijnë përmes këtyre kanaleve për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm. Të tjerët po përpiqen të arrijnë tek ju. Dëgjo. Mbajini linjat hapur. Një mundësi është në dorën tuaj.
Peshqit
Nëse nuk ke ndonjë gjë të mirë për të thënë, atëherë mos e thuaj fare. Një fjalë negative do të përhapet si flakë dhe nuk do të kalojë shumë derisa të përballeni me probleme. Është e lehtë të jesh kritik ndaj të tjerëve, por mos harroni se kjo kritikë nuk është gjithmonë e mirëpritur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu