Zjarr në fshatin në Elbasan, tymi asfikson një banor, rrezikohen banesat

0

Tymi i zjarrit ka asfiksuar dhe nje banor të zonës.

Ditën e sotme fshati Shijon i Elbasanit është përfshirë nga disa vatra zjarri. Gjendja është e rrezikshme pasi zjarri ka avancuar deri në mes të rruges dhe rrezikon të bllokojë makinën e zjarrfikëses. Tymi i zjarrit ka asfiksuar dhe nje banor të zonës dhe rrezikon që të prekë dhe banesat që janë pranë.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikese të cilat po mundohen të shuajnë flaket.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu