Zjarr në varrezat e Gjirokastrës, shkak qirinjtë e ndezur nga qytetarët nëpër qivure

0

Mësohet se shkak për ndezjen e zjarrit janë bërë qirinjtë e ndezur nga qytetarët në qivuret e të afërmve të tyre.

GJIROKASTËR- Një vatër zjarri e madhe është ndezur ditën e sotme në varrezat e Gjirokastrës. Mësohet se shkak për ndezjen e zjarrit janë bërë qirinjtë e ndezur nga qytetarët në qivuret e të afërmve të tyre.

Në vendngjarje kanë shkuar mjetet zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flkakëve. Po ashtu ata po ndihmohen dhe nga banorët e zonës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu