Ballina AKTUALITET Aksident i rëndë në Belsh, plagosen dy persona, në gjendje kritike në...

Aksident i rëndë në Belsh, plagosen dy persona, në gjendje kritike në spital

0

Një aksident me pasoja ka ndodhur gjatë natës në aksin e rrugës që lidh qytetin e Belshit me fshatin Kajan. Burime nga vendngjarja bënë me dije se dy persona mbetën të plagosur në këtë aksident. Ata u dërguan në Spitalin Rajonal të Elbasanit ku i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.

Ndërkohë nuk janë të qarta shkaqet e aksidentit, por paraprakisht dyshohet se moti me reshje dhe shpejtësia e automjetit kanë ndikuar në humbjen e kontrollit të drejtimit të lëvizjes së automjetit që për pasojë ka sjellë daljen nga rruga.

Burime nga Spitali i Elbasanit konfirmuan se gjendja e personave të përfshirë në këtë aksident mbetet e rëndë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here