Aksidenti me 1 të vdekur në Maqellarë të Dibrës, arrestohet shoferi që shkaktoi vdekjen e kushëririt (EMRI)

0

Premtim Hamzaj 27 vjeç, është arrestuar nga policia pas aksidentit të ndodhur mesditën e sotme në Maqellarë të Dibrës ku humbi jetën një person.

Policia bën me dije se 27-vjeçari ka qenë në timonin e automjetit tip ‘Volksëagen Pasat’, në momentin kur ka humbur kontrollin duke u përplasur me barrierat mbrojtëse të rrugës. Si pasojë e përplasjes humbi jetën Edison Hamzaj 28-vjeç, si dhe u plagos shoferi dhe 2 të tjerë, të gjithë kushërinj me njëri tjetrin.

Njoftimi i policisë:

Dibër

Nga specialistët e seksionit të trafikut Urban dhe Interurban në DVP Dibër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit P. H., 27 vjeç, banues në Maqellarë, pasi me datë 03.01.2022, rreth orës 11.30, në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, ky shtetas duke drejtuar automjetin tip ‘Volksëagen pasat’, ka humbur kontrollin duke u përplasur me mbrojtëset anësore të rrugës dhe për pasojë mbetën të lënduar drejtuesi i mjetit, pasagjerët që udhëtonin me të, shtetasit D. H., 22 vjeç; A. H., 25 vjeç; dhe humbi jetën shtetasi E. H., 28 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu