Aksidenti me tre të plagosur në aksin Lezhë-Shkodër, arrestohet adoleshentja që drejtonte makinën tip Porsche

0

Specialistët për Trafikun Interurban dhe Urban të Drejtorisë Vendore të Policisë në Shkodër kanë arrestuar shtetasen R. P., 20 vjeçe, banuese në fshatin Mali i Jushit, Vau i Dejës, pasi humbi kontrollin mbi automjetin e saj, një model “Porsche”, dhe automjeti ka dal nga rruga.

Nga aksidenti rezultuan dy persona të dëmtuar që udhëtonin në këtë automjet, shtetasja D. N. dhe shtetasja ukrainase I. K., të cilat tashmë po marrin trajtim mjekësor në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Autoritetet vendore i kanë kaluar materialet procedurale pranë Prokurorisë së Gjykatës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm në Shkodër, për veprime të mëtejshme në lidhje me këtë ngjarje.

Hetimet vijojnë për të zbardhur plotësisht rrethanat e aksidentit dhe për të siguruar drejtësinë për personat e dëmtuar.

Ngjarjet e tilla rrisin vëmendjen mbi sigurinë në rrugë dhe rëndësinë e respektimit të rregullave të qarkullimit rrugor.

Autoritetet vazhdojnë të angazhohen në luftën kundër shkeljeve të rregullave të trafikut dhe në ndëshkimin e atyre që shkelin ligjin, me synimin e garantimit të sigurisë së të gjithë qytetarëve.

Informacionet mbi këtë ngjarje pritet të shtohen me zhvillimet e mëtejshme të hetimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu