Aksion policor, zbulohet mjeti me i ri që transporton deri në 2 ton drogë

0

Gjatë një aksioni të zhvilluar nga Policia Spanjolle, u zbulua një nëndetëse nëntë metra e cila mund të transportonte deri në dy ton drogë.

Anija ngjyrë, u kap në një depo industriale në Malaga, pas këtij operacioni që përfshinte pesë vende të tjera.

Sipas autoriteteve spanjolle nga ky aksion, i shtrirë thuajse në të gjithë Spanjën, u arrestuan 52 persona dhe u kap një sasi e madhe e kokainës dhe hashashit, gjithashtu u zbulua edhe një laborator barnash.

Dyshohet se nëndetësja prej tekstili, po përgatitej për të kontrabanduar drogën e cila ende nuk ishte ende duke u përgatitur, shkruajnë mediat e huaja.

Ndërkohë në vitin 2019, në Spanjë u kap një nëndetëse e ngarkuar me më shumë se 2,000 kg kokainë, pasi u përplas. Kjo nëndetëse besohej se ishte nga Kolumbia, ndërsa dy persona u ndaluar gjatë atij aksioni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here