Aktivizohet një vatër zjarr në Darven të Krujës

0
Një vatër e madhe zjarri  është aktivizuar në fshatin Derven të Krujës. Gazetari Ahmet Zani raporton se zjarri është përhapur në pyje me shkurre e pisha.

Flakët ende nuk paraqesin rrezik për banesa apo objekte. Për shuarjen dhe neutralizimin e zjarrit janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës të ndihmuara dhe nga një zjarrfikëse e Durrësit.

Fatmirësisht  janë jashtë rrezikut banesat përreth dhe po punohet për neutralizimin dhe shuarjen e flakëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu