Arrestohen në flagrancë dy vëllezërit duke shitur drogë afër zonës së banuar

0

Policia arrestoi dy vëllezër nga Catania të moshës 30 dhe 31 vjeç, M. O. dhe F. O., të kapur në flagrancë duke shitur drogë pranë një ndërtese në rrethin Capuchin.

Ata shisnin marijuanë dhe kokainë. Njëri prej tyre kontaktoi me blerësit dhe paralajmëroi tjetrin me frazën “Mbare, ka miq”. Me të marrë sinjalin, vëllai mori “porositë” dhe pasi mori paratë ai shkoi në një garazh për të marrë drogën e kërkuar dhe më pas ta dorëzonte atë.

Shitja dhe blerja nga klientët ishte e vazhdueshme. Të dy ishin bllokuar: brenda garazhit të tyre ata kishin fshehur një çelës në një zgavër të vendosur në grila që hapte një tjetër garazh që mesa duket nuk u përkiste atyre. Më pas u zbulua mashtrimi, policia gjeti 53 “shkopinj” me pesha të ndryshme, 28 doza kokainë dhe 21 të krisur. lasiciliawebtv

Infowebtv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here