I humbi portofoli i gruas në taksi, rusi vret taksistin pasi nuk i jepte portofolin

0

Policia e Catania ka kapur shtetasin rus Nikita Gromokov: tridhjetë vjeçari duhet të shlyejë dënimin përfundimtar me 4 vjet e 9 muaj për vrasjen e një shoferi taksie 61 vjeçar Angelo Leonardi, i cili u vra në 12 qershor 2017.

Burri u sulmua dhe më pas vdiq në spital. Gromokov dyshohet se e akuzoi atë për vjedhjen e portofolit së partneres së tij një ditë më parë; kështu që së pari nisi me një konflikt, pastaj sulmi ka agravuar me goditje dhe grushta deri në momentin kur 61-vjeçari ka rënë pa ndjenja në tokë.

Ditën tjetër, falë imazheve të kamerave, rusi u gjurmua dhe u arrestua si i dyshuar për vrasje. lasiciliawebtv

Infowebtv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here