Balla merr kompetencat e Majkos, pret diasporën shqiptare në Ukrainë

0

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka pritur në takim këtë të enjte një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrainës.

Në një postim në Facebook, Balla shkruan se: qeveria Rama dhe Kuvendi i Shqipërisë do kenë gjithmonë vëmendje të veçantë për diasporën shqiptare dhe për ata të cilët kanë ditur të ruajnë gjuhën e traditën shqiptare.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Mikprita sot në Kuvendin e Shqipërisë një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrahinës, të cilët kanë ditur të ruajnë dhe mbrojnë gjuhën, kulturën dhe traditat shqiptare. Qeveria Rama dhe Kuvendi i Shqipërisë do të vazhdojnë t’i kushtojnë një vëmendje të veçantë diasporës shqiptare, kudo në botë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu