Banorët e Gjirokastrës në panik, qyteti goditet nga tërmeti

0

Lëkundje të forta tërmeti janë ndier pak minuta më parë në Gjirokastër. Sipas EMCS-së, epiqendra ka qenë 20 km larg Janines.

Lëkundjet e forta të termetit janë ndier edhe në Gjirokastër, banorët e të cilës janë tmerruar nga dridhjet me magnitudë 4.9.

Rikujtojmë se në 26 nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues me magnitudë 6.4, i cili vrau 51 persona, plagosi rreth 1000 dhe la pa shtëpi mijëra të tjera. Zonat më të goditura ishin Durrësi, Thumana, Laçi, Tirana, Lezha, Fushë-Kruja, etj…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here