- Advertisement -spot_img

TAG

Greqi

‘Sfidë e pabesueshme ndaj nesh…’/ Java çame në Kuvend, mediat greke: Provokuese

GREQI- Në shtetin fqinj, java çame e cila u kujtua në Kuvendin e Shqipërisë, u quajt provokim. Media greke Protothema i ka kushtuar artikull aktivitetit në...

Lëkundet ishulli Grek. Ja sa ishte magnituta.

Përsëri një tjetër tërmet ka goditur Greqinë. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter ndodhi në orën 13:07, në zonën detare pranë...

Numra të lartë të infektuarish në Greqi, humbin jetën 43 persona nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj në Greqi, janë konfirmuar të infektuar me Covid, 2 170 raste të reja dhe kanë humbur...

Nuk u vaksinua, makthi i 29-vjeçares: Nuk pi dot asnjë gllënjkë ujë

Një 29-vjeçe greke e pavaksinuar ka rrëfyer makthin që kaloi nga koronavirusi. “Kam pasur një emboli pulmonare (shkaktohet nga një mpiksje gjaku) nga koronavirusi. Unë...

Greqia tronditet nga një tjetër termet, ja sa ishte magnituda

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në Greqi. Sipas ekzaminimit paraprak nga Instituti Gjeodinamik i Athinës epiqendra u regjistrua 22 kilometra në jugperëndim të Nisyros...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet në Greqi shqiptari i rrezikshëm, ekstradohet drejt Shqipërisë

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Greqi dhe është ekstraduar drejt vendit tonë. Interpol Tirana raporton se i arrestuari 44-vjeçar...

Stuhi e frikshme në Greqi, raportohet për një peshkatar të humbur

Moti i keq ka përfshirë sot veriun e Greqisë. Mediat fqinje raportojnë se një stuhi e fortë goditi Larisa, Trikala, Pelion, Volos, Evia Veriore,...

“Më latë pa gjumë”, i moshuari merr thikën si i çmendur dhe kërcënon fëmijët në park

Një 62-vjeçar u arrestua nga policia në Greqi pasi akuzohet se mori thikën në orët e mbrëmjes dhe shkoi në parkun pranë shtëpisë së...

Vrau pronarin në sy të vajzës 7-vjeçare, autori: Sillej dhunshëm

Një rumun ka vrarë pronarin e fermës ku ishte i punësuar në Greqi. Mediet greke raportojnë se skena e krimit ka ndodhur në prani të vajzës...

Ngjarje makabre në Greqi/ I moshuari vdes në oborr, gjendet i masakruar nga…

Ngjarje horror në Greqi. Një 82-vjeçar ka ndërruar jetë në oborrin e banesës së tij në Xenies në komunën Andravida-Kyllini. Në momentin e mbërritjes në...

Latest news

- Advertisement -spot_img