Bulqizë/ “Livadhet e Karajt” nën pushtetin e flakëve, digjen dhjetëra hektarë pyje dhe kullota

0

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në “Livadhet e Karajt”, në fshatin Kuçaj të Bulqizës, ku mësohet se janë djegur dhjetëra hektarë pyje dhe kullota.

Sipas informacioneve zjarrfikësit kanë vështirësi në ndërhyrjen nga toka dhe është kërkuar ndihmë nga ajri.

Flakët janë duke u favorizuar dhe nga era e fortë, ndërkaq dyshimet janë se mund të jetë i qëllimshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu