Cilët janë mjekët dhe infermieret e infektuar me COVID-19 në Elbasan?

0

Tre rastet me COVID sot në Elbasan i përkasin bluzave të bardha.

Në qytetin e Elbasanit janë 3 raste me COVID -19 që i përkasin bluzave të bardha.

Burime bëjnë të ditur se nga tre të infektuarit e sotëm 2 janë mjekë të Spitalit të Elbasanit dhe një mjek i qendrës shëndetësore.

Në total në Elbasan nga radhët e bluzave të bardha janë 11 të infektuar, 3 mjekë dhe 8 infermierë.

Vatra më e rrezikshme është në repartin e gjinekologjisë i cili u mbyll për shkak të identifikimit të personelit me koronavirus.

Aktualisht është në funksion vetëm urgjenca në maternitet për të kryer lindjet e rastit.

Por burime për infoelbasani.com bënë me dije se shumuca e rasteve i jane drejtuar Tiranës apo qyteteve fqinje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu