Covid-19 në Greqi/ Rriten sërish shifrat, regjistrohen mbi 2 mijë raste të reja dhe 36 viktima në 24 orë

0

Greqia ka regjistruar një rritej të rasteve të reja në krahasim me një ditë më parë. Ministria e Shëndetësisë raporton se 2,125 qytetarë kanë rezultuar pozitivë gjatë 24 orëve.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë  është 663,433.

Ndërkohë numri i viktimave është rritur me 5, duke u regjistruar 36 humbje jete ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 14,956 vdekjesh janë regjistruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here