Ballina BOTA COVID-19 në Itali, 2.494 të infektuar dhe 49 viktima gjatë 24 orëve...

COVID-19 në Itali, 2.494 të infektuar dhe 49 viktima gjatë 24 orëve të fundit

0

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.494 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 49 persona.

Shkalla e pozitivitetit është 0.8%.

Sa i përket të shëruarve ato janë 3.997 ndërsa shtrimet në spital janë ulur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here