Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen 412 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orë

0

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 195.542 raste, prej të cilëve 182.078 janë shëruar, kurse 6.875 kanë ndërruar jetë.

Maqedonia e Veriut nisi edhe  fushatën e testimit të nxënësve në shkolla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here