DETAJET nga arrestimet për skandalin e pagave!Prokuroria njofton konferencë URGJENTE

0

Pas arrestimit të dy personave si të dyshuar që kanë bërë publikimin e skandalit të të dhënave, Prokuroria e Tiranës ka njoftuar konferencë për mediat sot rreth orës 10:30. Hetuesit e prokurorisë së Tiranës kanë mundur të identifikojnë se cilët punonjës të AKSHI-t kanë pasur akses në sistem, ku kanë kopjuar dhe shpërndarë databazën e pagave.

Skandali pritet të thellohet edhe më shumë, pasi prokuroria ka dyshime të forta se të njëjtët zyrtarë që shpërndanë në mënyrë të pautorizuar listat e pagave të qytetarëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu